Levélben fordult a Magyar Orvosi Kamara alelnöke Gulyás Gergelyhez
Álmos Péter a miniszter által a szombati kormányinfón megfogalmazott vádakra adott részletes cáfolatot.
Álmos Péter a miniszter által a szombati kormányinfón megfogalmazott vádakra adott részletes cáfolatot.
A szakmai szervezet komoly etikai kérdésekben ad ki állásfoglalásokat, tagjait az egészségügyért felelős miniszter nevezi ki, és a működését is minisztériumi rendelet szabályozza.
A tárca elvtelennek és elfogadhatatlannak tartja, hogy a MOK etikai vizsgálattal fenyegeti az ügyeleti szerződést aláíró orvosokat, ezért eltörölné a kötelező orvosi kamarai tagságot és a folyamatban lévő etikai vizsgálatokat egy kormányszervhez delegálná. Csakhogy a napok óta hangoztatott kormányzati vád nem áll meg, a kamara szombaton közölte, nem indított etikai eljárást a szerződés aláírása miatt.
A szombati kormányinfón Gulyás Gergely többször is élesen bírálta a Magyar Orvosi Kamarát. Estére megérkezett a válasz is.
Az új ügyeleti rend bevezetésének elutasítását még a hónap elején indítványozta a Magyar Orvosi Kamara, mert szerintük a kormányzat rossz irányba módosítja az egészségügyi rendszert.
A praxisok ára, a praxisfinanszírozás alacsony szintje és a sok utazás is közrejátszik abban, hogy egyre kevesebb fiatal választja a háziorvosi hivatást.
Hamarosan három megyében működik az új ügyeleti rendszer, de a háziorvosok többsége nem ír alá.
A háziorvosok átlagéletkora 60 év körül alakul.
A MOK helyi szervezetének elnöke szerint csak Győrben 61 orvos kapott beosztást – a dolog szépséghibája, hogy közülük többen nem szerződtek le arra, hogy az új rendszerben ügyeljenek.
A MOK szerint „tájékoztató jellegű” találkozón vettek részt a belügyminiszter meghívására.
A Népszavának adott interjúban a MOK tiltakozó akciójáról azt mondta, ha ő lenne az orvosi kamara, végiggondolná.
Bár nagy volt a félelem, a szolgálati jogviszonyról szóló törvény hatását egészen tavaly év végéig nem érezték igazán az orvosok. Akkor viszont újra módosították az egészségügyi törvényt, ami bizonytalan helyzetbe sodorta az orvosokat. A Magyar Orvosi Kamara (MOK) küldöttgyűlése hétvégén több tiltakozó akcióról döntött, amire hevesen reagált a kormányoldal. Kincses Gyula kamarai elnök szerint nem látni, meddig tart ki a kormány politikai bátorsága, de szerinte nem kellene felesleges konfliktusokat generálniuk. Interjú.
Kiállnak az egészségügy válsága ellen tiltakozók mellett.
A kormánypárt szerint a Demokratikus Koalíció arra akarja rávenni az orvosokat, hogy ne gyógyítsák a betegeket.
Az egészségügyi államtitkár szerint nem az orvostársadalommal, hanem a Magyar Orvosi Kamarával van konfliktusuk.
Az orvoskamara szerint rossz irányba módosítják az egészségügyi rendszert, nyomásgyakorlásról döntöttek a tagok.
A MOK szerint beigazolódott a félelmük, hogy az orvosok kiszolgáltatott helyzetbe kerülnek és sérül az autonómiájuk.
Olyan készítményt reklámoztak vele, amelyhez nem adta nevét.
Erőből akar átvinni a kormány valamit, de nem tudja, hova akar eljutni – mondta a hvg360-nak a Magyar Orvosok Szakszervezetének alelnöke a most élesedő egészségügyi változtatásokról. Rajháthy Beatrix szerint ezután nem lesz gazdaságosabb a rendszer, de nagyobb lesz a zűrzavar. A pontos teendőkről, például, hogy kinek, mikor, hová kell mennie, szinte semmit sem tudni. Közben megroppanhat a háziorvosi ellátás, hiszen egyes orvosok finanszírozása több százezerrel csökkenhet, miközben a rezsiszámlák az egekben vannak. Arra sem lehet mérget venni, hogy az idős háziorvosok nem mennek végleg nyugdíjba, ha késő este ügyelniük kell.